Wirtualne pracownie 2.0 to przestrzeń wzajemnej inspiracji. To wirtualne pokoje, do których może wejść każdy nauczyciel, by podzielić się własnym doświadczeniem, wątpliwościami, sukcesami. W marcu proponujemy cykl artykułów poświęconych pracowniom i ich patronom. Na początek opowiadamy o tym, czym są Wirtualne pracownie i co dla Was przygotowaliśmy w tym miesiącu.

Czym są Wirtualne pracownie 2.0?

Wirtualne pracownie 2.0 (WiP 2.0) to miejsce stworzone z myślą o Was. Naszą intencją było zaprojektowanie przestrzeni, która umożliwiłaby wirtualne spotkania nauczycieli o podobnych zainteresowaniach i dawała większe możliwości niż forum internetowe.

WiP 2.0 to miejsce otwarte dla wszystkich nauczycieli. Uczestnicy programu Szkoła z Klasą 2.0 zostają automatycznie przypisani do jednej z pracowni – ale zachęcamy ich do odwiedzania i dopisywania się także do innych. Pozostałych nauczycieli zapraszamy do rejestrowania się, jako wolni słuchacze i zapisywania do dowolnych pracowni przedmiotowych i ponad-przedmiotowych.

Każda z pracowni posiada osobnego opiekuna/-kę – doświadczonego nauczyciela, którego zadaniem jest zamieszczanie materiałów, linków do narzędzi oraz opisów zadań uczestników, wytypowanych przez moderatorów. Opiekunowie pracowni zamieszczają także podpowiedzi dla uczestników oraz odpowiadają na pytania.

Pracowniom patronują znane osoby ze świata nauki, sportu, sztuki oraz działacze społeczni. To osoby, które swoją pracą inspirują do działania, pogłębiania wiedzy i umiejętności. Uczestnicy pracowni mają wyjątkową okazję by zadać patronowi/-ce pracowni pytanie.

 

Marzec miesiącem Wirtualnych pracowni 2.0

W marcu chcemy przyjrzeć się bliżej Wirtualnym pracowniom 2.0 i zachęcić Was do jeszcze większego korzystania z ich zasobów.

W ramach cyklu poświęconemu pracowniom:

  • na stronie ukażą się artykuły związane z patronami i patronkami pracowni;
  • zajrzymy do różnych pracowni przedmiotowych i ponad-przedmiotowych i przedstawimy informacje o tym, co dzieje się i działo ciekawego do tej pory;
  • przygotowaliśmy Akcję: Wirtualne pracownie – „Wykorzystam to”, w której można wygrać upominki od programu Szkoła z Klasą 2.0.

Śledźcie naszą stronę i pomóżcie tworzyć wyjątkowe miejsce aktywności nauczycielskiej w sieci, poprzez aktywny udział w WiP 2.0.