Serdecznie zapraszamy do udziału w kampanii Tydzień z Internetem, która odbędzie się w dniach 27 marca – 2 kwietnia 2017 r. Jest to doroczna, ogólnoeuropejska akcja, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Motyw przewodni tegorocznej edycji to: inspiruj się i dziel swoimi pasjami.

W kampanii mogą wziąć udział biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe, a także inne lokalne instytucje. Każda z nich będzie mogła skorzystać ze scenariusza e-Pasjonaci i zorganizować spotkanie, podczas którego uczestnicy zdobędą ciekawe i praktyczne informacje dotyczące majsterkowania, gotowania i szycia. Dowiedzą się, na których blogach mogą znaleźć użyteczne zasoby, zobaczą, jak wielką popularnością cieszą się blogerzy, i że na blogowaniu można zarabiać.

Aby dołączyć do kampanii, wystarczy wypełnić prosty formularz znajdujący się na stronie www.tydzienzinternetem.pl (do tej pory swój udział w akcji zgłosiło już pond 200 organizacji i instytucji).

Można również skorzystać ze scenariuszy z lat ubiegłych, a także z pozostałych materiałów partnerów akcji.

W Polsce kampania jest koordynowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Fundacja Szkoła z Klasą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej są partnerami tegorocznego Tygodnia z Internetem.

W dotychczasowych sześciu edycjach akcji uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób.

Źródło grafiki i informacji: materiały prasowe Organizatora