15 października rusza 2 edycja jedynego w Polsce Forum Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM). Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych tematem aplikacji i gier mobilnych w sztuce, kulturze, edukacji oraz tych tworzonych dla społeczności. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Culture Shock.

FAM to jednodniowe wydarzenie skierowane do osób i instytucji, które chcą wykorzystywać potencjał nowych technologii. Forum powstało z myślą o mieszkańcach Warszawy, którzy poszukują inspiracji i praktycznych rozwiązań ułatwiających im dostęp do kultury. FAM jest także przestrzenią dla środowisk skupiających artystów, programistów i projektantów tworzących rozwiązania dla dobra wspólnego oraz dla wszystkich osób, które pasjonują się historią i kulturą.

Podczas wydarzenia będzie można  bawić się treściami kultury, czyli remiksować, a także porozmawiać o nowinkach technologicznych w edukacji i sztuce.

Pokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji organizatorzy wydarzenia chcą zachęcić mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego oraz bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych. Warszawa zostanie zaprezentowana jako nowoczesna metropolia, podążającą za światowymi trendami i wychodzącą naprzeciw zwyczajom i potrzebom mieszkańców.

“Zapraszamy do stolików tematycznych, przy których będą prezentowane aplikacje na temat remiksu, mobilnych trendów w edukacji, kulturze i technologii” – mówi Sylwia Żółkiewska, kuratorka FAM.  “Dostępny będzie także kącik aplikacji do zabaw edukacyjnych dla dzieci.”

FAM będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii. Jest to też okazja, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – najczęściej kojarzone z rozrywką – są bezpłatnym i łatwodostępnym narzędziem do zdobywania wiedzy czy poszerzania horyzontów. To również łatwe w użyciu medium umożliwiające stały dostęp do kultury i sztuki.

“W ramach FAM odbędą się również debaty – wymiana doświadczeń i wiedzy na temat trendów w mobilnej edukacji i kulturze, prezentacje, nowinki ze świata mobile, w strefie startup  zaprezentujemy twórców młodych, polskich, wartościowych aplikacji mobilnych, a w strefie biznes oddamy przestrzeń naszym partnerom z rozwiązaniami technologicznymi dla instytucji i 3 sektora.” – mówi Paulina Jędrzejewska, producentka FAM.

 

Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1395365810572638/

FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.