III już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca pod hasłem „Czytanie porusza”. Swój udział zgłosiło już ponad 1000 bibliotek, a codziennie dołączają kolejne.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

Centralna Noc Bibliotek odbędzie się w tym roku w Warszawie, w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na Mokotowie.

Zobaczcie jak było na Centralnej Nocy w Bibliotece Narodowej w ubiegłym roku!

Mapę Nocy Bibliotek z planami lokalnych wydarzeń we wszystkich bibliotekach biorących udział w akcji znajdziecie pod tym linkiem: nocbibliotek.org/#mapa

Informacje o akcji: nocbibliotek.org/pl/o-akcji

Zgłoszenia bibliotek: nocbibliotek.org/rejestracja

Organizator akcji: Centrum Edukacji Obywatelskiej
Współorganizatorzy: Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.