Projekt Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół z całej Polski. Tylko od września do końca grudnia 2016 dotarliśmy łącznie do 331 szkół, prowadząc bezpłatne warsztaty z zakresu bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

W ramach programu Cybernautów nieustająco poszerzamy nasz komplet Materiałów Edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Stworzyliśmy film Bezpieczeństwo w sieci/Cybernuaci, grę edukacyjną Budzik sieciowy. Udostępniliśmy pakiet scenariuszy zajęć dla nauczycieli, komiksy dla dzieci i młodzieży oraz quiz z komentarzami dla rodziców. Wszystkie materiały są już dostępne pod tym linkiem.

Szkoły, w których już odbyły się warsztaty Cybernautów zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji Konkursu Cybernautów. Już tylko do końca marca czekamy na zgłoszenia konkursowe. Zadaniem szkoły będzie przeprowadzenie akcji promującej bezpieczne korzystanie z internetu i TIK, angażując całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów. Do wygrania: projektory multimedialne, tablety czy laptop. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło informacji i grafiki: materiały prasowe Organizatora