Wszyscy ci, którzy brali już udział w Szkole z Klasą 2.0, wiedzą że każda edycja programu ma swój wielki finał podczas Festiwalu. Także w tym roku zaprosimy naszych uczestników do Warszawy. Do dnia Festiwalu zostało jeszcze dużo czasu, ale już teraz chcemy podpowiedzieć Wam, jakie działania wyróżnimy możliwością udziału w tym wydarzeniu.

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą odbędzie się w sobotę, 3 czerwca w siedzibie Agory. Na Festiwal będzie można się zgłosić zespoły złożone z 3 uczniów i 2 nauczycieli lub innych dorosłych osób (zespoły mogą być maksymalnie pięcioosobowe). Zgłoszenia będziemy zbierać za pomocą formularza, który pojawi się na naszej stronie w kwietniu.

Na Festiwalu chcielibyśmy zaprezentować różne elementy Waszej tegorocznej pracy, które są ciekawe, innowacyjne i którymi warto podzielić się z innymi. Już teraz możecie pomyśleć o tym, z czym przyjedziecie do Warszawy. Do udziału w Festiwalu chętnie zaprosimy zespoły, które pokażą:

  • nietuzinkowe badanie potrzeb: jak je zaplanowaliście i co się okazało?
  • swój zróżnicowany zespół: jak pracował i co Wam to dało?
  • jakie nieoczekiwane potrzeby i rekomendacje pojawiły się w czasie badań i jak postanowiliście na nie odpowiedzieć,
  • ciekawe działania, które pozwoliły Wam zrealizować cel,
  • ewaluację: jak wpłynęła na Wasze działania i pozwoliła zmodyfikować plany?

Jesteśmy też otwarci na Wasze propozycje. Pomyślcie o tym, co działo się w szkole i zgłoście ten aspekt, który wydaje się Wam szczególnie interesujący.

Podczas Festiwalu będziemy chcieli dowiedzieć się nie tylko o Waszych sukcesach, ale także o trudnościach, które napotkaliście (czy wszystkie udało się przezwyciężyć? co Wam pomogło rozwiązać problemy?). Pamiętajcie też, żeby dokumentować, to co dzieje się w szkole: robić zdjęcia, filmy, wywiady. Te materiały będziecie mogli pokazać w czasie Festiwalu. Nie zapominajcie też o tym, aby we wszystkie Wasze działania włączać uczniów – w końcu to oni, wraz z nauczycielami, będą opowiadali podczas Festiwalu o przebiegu programu w Waszej szkole i o tym, co się w niej działo.

My na Festiwal czekamy cały rok – mamy nadzieję, że Wy też nie możecie się go doczekać!

Więcej informacji już wkrótce!