VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą tuż, tuż. 3 czerwca spotkamy się w Warszawie, przy ul. Czerskiej 8/10, w siedzibie Agory. To wyjątkowy czas, w którym to Wy, drodzy uczniowie i nauczyciele, macie okazję pochwalić się Waszą Szkołą z Klasą. Już teraz zachęcamy Was do zgłoszenia szkoły do udziału w wydarzeniu. Formularz będzie dostępny do 10 maja.

Tegoroczny Festiwal będzie inny niż wszystkie dotąd! Dlaczego? Przede wszystkim odbywa się w szczególnym dla nas czasie – w tym roku program Szkoła z Klasą kończy 15 lat! Liczymy, że uczcicie ten fakt razem z nami. Poza tym kończąca się właśnie edycja ma zupełnie nową formułę, dlatego Festiwal też się zmienia. Stawiamy na interakcję między Wami, bo to Wy jesteście szkolnymi ekspertami i najlepiej wiecie jak wygląda szkolna rzeczywistość. W międzyszkolnych zespołach podzielicie się doświadczeniami z pracy w programie.

Na czym zależy nam najbardziej? Opowiedzcie o swoim wyjątkowym, zróżnicowanym zespole, zaprezentujcie nietuzinkowe narzędzia badania potrzeb i ich ciekawe wyniki, pokażcie jak pracowaliście i odczarujcie niedocenianą ewaluację! Podzielcie się swoimi sukcesami, ale też niepowodzeniami – powiedzcie jak sobie radziliście z nieoczekiwanymi rekomendacjami, może musieliście zmienić swój cel główny, a może ewaluacja podpowiedziała Wam inne rozwiązania na przyszłość. W tym roku nie będzie szkolnych stanowisk, będziecie pracować z innymi szkołami w moderowanych zespołach, opowiadać o tym, jak pracowaliście  i rozmawiać z ekspertami.

Poza pracą w zespołach, każda ze szkół będzie mogła pokazać zdjęcia i inne materiały dokumentujące pracę w Szkole z Klasą 2.0. Zespoły będą miały do dyspozycji sześcienny plakat, na którym będzie można zawiesić przywiezione skarby. Przez cały dzień będziecie mogli obejrzeć jak Szkoła z Klasą 2.0 wygląda w różnych szkołach w całej Polsce.

Podczas Festiwalu zaprosimy Was również do udziału w warsztatach i innych aktywnościach – to będzie dzień pełen wrażeń, zabawy, wzajemnych inspiracji i pozytywnej energii. Tu znajdziecie orientacyjny program VII Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą.

Szkołę może reprezentować maksymalnie pięć osób – 2 opiekunów (dyrektorzy, nauczyciele lub inni pracownicy szkoły) oraz 3 uczniów. Udział w Festiwalu jest bezpłatny, zapewniamy wyżywienie dla uczestników.

Aby zgłosić się do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą do 5 maja należy wypełnić poniższy formularza. Na podstawie Waszych zgłoszeń zespół Szkoły z Klasą 2.0 wybierze szkoły, które zaprosimy do udziału w wydarzeniu. Liczba miejsc ograniczona – nie zwlekajcie i zgłoście swoją szkołę już dziś!

Jeśli chcesz przygotować się do wypełnienia formularza, zobacz jakie informacje będą potrzebne.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!